NUTRIVI POWER PEPTIDE DRINK A NUTRIVI PEPTIDE CAPS

03.02.2014 08:44

 

Úloha nutraceutik Nutrivi – WellU, rozhovor s prof. Andrzejem Frydrychowským

Převratné objevy založené na pokročilé technologii ve spojení s poznatky medicíny Dálného východu a lidové medicíny – toto je absolutně novátorská oblast, díky které vznikají  nutraceutika Nutrivi pod dohledem prof. A. Frydrychowského (pseudonym: prof. Frydrych). Díky němu už víme, jakou důležitou úlohu v našem organismu sehrávají výživné složky, aminokyseliny, peptidy, kolagen a ostatní bílkoviny.

Nakolik jsou doplňky výživy Nutrivi nápomocné při doplňování deficitů a jakou úlohu plní v našem organismu?

Zaprvé: stojí za to se zmínit, že přípravky NUTRIVI jsou založeny na jedinečných technologiích získávání životně nezbytných aktivních látek z různých druhů ryb a jejich kombinaci s jinými "životodárnými molekulami", které v komplexu, např. v Biopeptide Complex, prokazují neuvěřitelné účinky. První vynálezy laboratoří WellU se zakládaly na získávání kolagenu z vybraných druhů sladkovodních ryb. Při té příležitosti jsme získávali tzv. peptidové a aminokyselinové zbytky. Když jsme poznali roli mnoha aminokyselin a peptidů, zahájili jsme další výzkumy, které pokračují již přes 10 let. Rozhodli jsme se izolovat z kůží ryb samotné aminokyseliny a krátké peptidové řetězce a několikanásobně je zahustit s cílem získat celosvětově jedinečné přípravky.

Aminokyseliny, peptidy a jiné bílkoviny obsažené v našich přípravcích se podávají v příslušných poměrech, přesně tak, jak se vyskytují v přírodě. Neizolujeme jednu, dvě či tři aminokyseliny nebo určitý peptidový řetězec. Naše úloha spočívá ve zkoumání různých druhů ryb a vytvoření příslušných technologií získávání těchto pro člověka nadmíru důležitých látek, a to v biologicky aktivní formě. Rozhodující je také jejich koncentrace, i proto naše nové přípravky představují vysoké koncentráty - z 10 kilogramů ryb získáváme v průměru 1 kg koncentrátu biologicky aktivních aminokyselin, peptidů, kolagenu a jiných bílkovin. Část našich technologií je patentovaná, další ještě nechceme patentovat, abychom "neodkryli všechny trumfy".

 

Čím se lišíme od zbytku světa?

Všechny aminokyseliny, peptidy, kolagen a ostatní bílkoviny získáváme VÝLUČNĚ z kůží přesně vybraných druhův ryb.

 

Proč jenom z kůží?

V kůži se nachází nejvíce nejkvalitnějších složek, které hledáme. V masu ryb se ukládají těžké kovy, které se v kůžích vyskytují pouze ve stopovém množství, často v menším, než stanoví normy. Díky tomu získáváme naše "životodárné molekuly" z nejkvalitnější suroviny.

Přípravky NUTRIVI získáváme z kůží sladkovodních a mořských ryb. Jsou mezi nimi takové ryby jako: Tolstolobik a Amur, patří k nejzdravějším druhům ryb. První z nich se živí planktonem, a druhá - vodními řasami. Maso těchto ryb je velmi kvalitní, obsahuje kyseliny i aminokyseliny, peptidy, kolagen a další bílkoviny. Dále v přípravcích NUTRIVI využíváme výtažky z lososa atlantského, který je mimořádně bohatý na aminokyseliny i peptidy. Pravděpodobnou příčinou takového nahromadění zdravých prvků je velmi drsné prostředí, ve kterém tyto ryby žijí. Naopak Amur a Tolstolobik se nejraději vyskytují v mírném a teplém podnebí. Směsi aktivních látek získaných z výše zmíněných ryb poskytují nejlepší výživové efekty, díky čemuž naše přípravky mimořádně účinně podporují celou řadu regeneračních a léčebných procesů v organismu.

 

Je místo původu těchto ryb ověřené?

Využíváme výhradně služby prověřených dodavatelů. Tolstolobik a Amur pocházejí z hospodářství, v nichž se tyto ryby živí planktonem a vodními řasami. Atlantský losos typu Premium, který využíváme, pochází z velmi čistých oblastí severních moří a živí se hlavně krevetami. Cena masa této ryby se v obchodech pohybuje až kolem 50 EUR! Kromě toho se ryba zpracovává ve speciálních podmínkách a výrobce je držitelem BIO certifikátu.

Přípravky NUTRIVI jsou první produkty na světě založené na aminokyselinách, peptidech, kolagenu a jiných bílkovinách získávaných z ryb. Jsme první a zatím i jediní, díky čemuž máme obrovskou výhodu v podobě unikátnosti na trhu.

 

Jaká je vstřebatelnost získávaných látek?

Aktivní látky, jejichž zdrojem jsou ryby, patří do skupiny biologicky nejdostupnějších, člověkem absorbovatelných látek. Kromě toho, díky místu svého původu poskytují několikanásobně více výhod pro lidský organismus ve srovnání s jakoukoli syntetickou látkou. Koktejl biologicky aktivních, přírodních aminokyselin, peptidů, kolagenu a jiných bílkovin má zásadní význam z hlediska mnoha funkcí našeho organismu. Přípravky NUTRIVI obsahují 17 různých, jak esenciálních, tak i neesenciálních aminokyselin nezbytných pro život, a také peptidy, kolagen i jiné bílkoviny.

 

Jak bude vypadat nová generace NUTRIVI?

V našem novém peptidovém nápoji, který bude dostupný na trhu již od února 2014, máme velmi vysokou koncentraci celé řady aminokyselin. Ve srovnání s dnes nabízeným produktem jsme zvýšili koncentraci více než pětinásobně! Je to další mezník v oblasti rozvoje našich přípravků. Doporučené dávkování je minimálně 4 lahve za měsíc, po 330 ml každá. Při přísunu takového množství dodáváme organismu řadu aminokyselin. Uvádíme zde pouze některé z pro nás nejdůležitějších esenciálních a podmíněně esenciálních aminokyselin, neboli těch, které si tělo nedokáže samo syntetizovat z dostupných zdrojů a musí je získávat z potravy nebo doplňků výživy.

Podmíněně esenciální aminokyseliny (podmíněně nezbytné) jsou sloučeniny, které si tělo dokáže samo syntetizovat, avšak v důsledku některých fyziologických stavů značně stoupá jejich spotřeba a je nezbytné dodat jejich zvenčí.

 

Koncentrace aminokyselin v Peptidovém nápoji při dávce 4 × 330 ml.

Histidin

1980 mg

Plní důležitou roli v syntéze sloučenin obsahujících železo, např. hemoglobinu a některých enzymů. Má velký vliv na zásobování buněk kyslíkem a příznivě ovlivňuje imunitní systém. Vědci také sledují roli, jakou plní histidin v léčbě revmatismu, alergií a AIDS.

 

Arginin

11 220 mg

Aminokyselina sehrávající velmi důležitou roli v tvorbě buněk, je neobyčejně důležitá pro imunitní systém. Arginin se také používá k léčbě problémů s erekcí a plodností u mužů. Zlepšuje prokrvení kůže, díky čemuž značně oddaluje vypadávání vlasů.

 

Tyrozin

1060 mg

Plní důležitou úlohu při fungování endokrinního systému člověka a při syntéze takových neurotransmiterů jako jsou: tyramin, dopamin nebo adrenalin.

Na rozdíl od neesenciálních aminokyselin, se esenciální aminokyseliny, čili aminokyseliny, které tělo nedokáže samo syntetizovat, musí dodávat potravou. Strava obsahující potraviny chudé na nezbytné esenciální aminokyseliny může vést k poruchám zdravotního stavu.

 

Treonin

3300 mg

Nedostatek treoninu vyvolává únavu, nechutenství, úbytek hmotnosti a zastavení procesu obnovy kostí. Tato sloučenina je stavebním prvkem protilátek odpovědných za naši imunitu a podporuje bílé krvinky v boji proti infekcím a rakovinným buňkám.

 

Valin

2770 mg

Odpovědný za růst svalové hmoty, práci svalů a rovnováhu mezi svalovou hmotou a tukovými zásobami.

 

Metionin

1980 mg

Aminokyselina zodpovědná za množství procesů a životních funkcí. Metionin je nezbytný při syntéze bílkovin a hormonů, například karnitinu, adrenalinu a melatoninu. Působí i na tuky, snižuje jejich hromadění v játrech.

 

Izoleucin

1850 mg

Podobně jako leucin a valin je odpovědný za růst svalové hmoty a práci svalů.

Leucin

3560 mg

Stejně, jako valin je leucin zodpovědný za růst svalové hmoty, práci svalů a rovnováhu mezi svalovou hmotou a tukovými zásobami.

 

Fenylalanin

2900 mg

Hraje důležitou roli ve fungování endokrinního systému člověka. Zmírňuje bolest. Plní důležitou funkci při syntéze mnoha neurotransmiterů.

 

Lyzin

4750 mg

Aminokyselina, která je složkou enzymů. Nedostatek lysinu způsobuje oslabení imunity a zvýšenou náchylnost k virovým infekcím.

 

Jak dodávané aminokyseliny přispívají k tvorbě kolagenu?

Složení kolagenu je poměrně netypické. Skládá se hlavně z glycinu, prolinu a hydroxyprolinu. Přípravky NUTRIVI jsou velmi bohaté na tyto aminokyseliny, díky čemuž tvoří stavební složku pro obnovu kolagenu v našem těle, ve všech orgánech, tkáních a v kůži.

 

Peptidové nápoje obsahují výše uvedené aminokyseliny v těchto koncentracích:

 

Glycin

31 420 mg

Nejmenší a nejjednodušší z aminokyselin, je složkou téměř všech bílkovin. Plní také důležitou funkci v látkové přeměně, je důležitou stavební složkou kostí, kůže, šlach a zubů.

 

Prolin

15 050 mg

Tato aminokyselina hraje specifickou roli v procesu tvorby kolagenu v lidském organismu. Vyskytuje se v kloubech, kůži a kostech. Plní důležitou funkci v zajišťování stability stěn tepen. Má vliv na celkovou výkonnost organismu.

 

Hydroxyprolin

8180 mg

Aminokyselina, která se vyskytuje téměř výhradně v kolagenu a extenzinech. Hraje velmi důležitou roli při stabilizaci struktury kolagenu.

 

Co jsou signální peptidy, které se vyskytují v nutraceutikách NUTRIVI?

Existenci signálních sekvencí (mj. signálních sekvencí peptidů) předpokládal Günter Blobel, za což v roce 1999 dostal Nobelovu cenu. Signální peptidy stimulují organismus k regeneraci. Účinnost přípravků NUTRIVI vyplývá z přírodních "životodárných" látek, ke kterým patří mimo jiné biologicky aktivní peptidy - Biopeptide Complex. Produkty NUTRIVI obsahují velký počet (alespoň několik set) peptidů pocházejících z rozpadu bílkovin, při čemž v největším a nejdůležitějším počtu se vyskytují peptidy, které patří zejména ke třem skupinám bílkovin: dekorinům, lumikanům, histonům a ke čtyřem druhům kolagenu. Z přehledu literatury je známo, že všechny uvedené druhy bílkovin mají, kromě všeobecně známé strukturální funkce, vcelku nebo v podobě z nich pocházejících peptidů, i vlastnosti signálních a ochranných molekul, související s obnovou poškozených tkání.

 

Jaké funkce v organismu plní peptidy?

Peptidy jsou látky běžně vylučované buňkami živých organismů. Existuje mezi nimi mnoho fyziologicky nebo antibakteriálně aktivních sloučenin. Pro buněčné receptory plní funkci ligandů, jsou to endogenní antibiotika, složky plicního surfaktantu. Každý z těchto úkolů koresponduje z I-, II-a III-řadovou strukturou konkrétních peptidů. Lineární peptidy plní úlohu nosičů informací přenášeného krví nebo lymfou, hormonů nebo látek s lokálním působením, čili mediátora - např. oxytocin, adrenokortikotropní hormon.

Cyklické peptidy, jejichž aminokyseliny tvoří prstenec, hrají roli antibiotik (např. tyrocidin), v organismu plní níže uvedené funkce:

-       Stimulují tvorbu matrix: kolagenu, elastinu, glykosaminoglykanů, kyseliny hyaluronové

-       Zpomalují aktivitu metaloproteináz (enzymů způsobujících stárnutí)

-       Zpomalují sekreci interleukinů (které způsobují zdlouhavé akutní záněty)

-       Zmírňují bolest a působení nepříznivých klimatických podmínek či mechanických a chemických environmentálních faktorů

-       Ovlivňují přenos impulzů mezi nervovými a svalovými buňkami a tak zmírňují mimické vrásky

-       Chelatují ionty přechodných kovů a zabraňují vzniku hydroxylových radikálů

-       Napomáhají fungování superoxiddismutázy s mědí a zinkem

-       Stimulují nebo brzdí proces melanogeneze (zesvětlují pigmentové skvrny)

-       Stimulují uvolňování ATP z buněčných zásob.

 

Kromě své hlavní úkoly budování kostry mezibuněčné matrix a tvorby chromatinu mají tyto bílkoviny regulační vlastnosti ve vztahu k buňkám a tkáním. Toto působení probíhá zároveň prostřednictvím nativních bílkovin jako i jejich částí. Tyto potenciální vlastnosti, s nimiž mohou souviset námi objevené peptidy, regulují různé procesy. Mají vliv na úpravu: proliferace, angiogeneze, metastázy, léčby poranění, fibrózy, imunitní a hormonální odezvy. Tyto vlastnosti by se měly promítnout do klinických výsledků dosažené u pacientů.

 

Jako vznikají aktivní peptidy?

Léta výzkumu přivedly vědce WellU k velmi zajímavým objevům. Dokázali jsme, že kyselé přípravky získávané z kůží ryb při teplotě nepřesahující 16 ° C obsahují, kromě vysokomolekulárních bílkovin, proteinů, kolagenu a elastinu i značné množství malých peptidů. Skládají se ze 7-29 aminokyselin, které pocházejí z výše uvedených skupin bílkovin.

 

Jsou nutraceutika budoucností moderní suplementace?

Spojení teorie a dlouholeté praxe v laboratořích WellU spolu s poznatky vědců pod vedením prof. dr. n. med. Andrzeje Frydrychowského (pseudonym: prof. Frydrych) a celé řady zjištění o účinnosti nových přípravků na trhu - Nutrivi, nám dává jistotu, že fascinující objevy vědců WellU zaujmou své velmi významné místo v oblasti nutraceutik. Toto nové odvětví lékařské vědy zkoumající "životodárné" živiny předkládá před nás stále nové výzvy, které přijímáme. Výše uvedené objevy, inovativní technologie a vášeň, kterou vkládáme do naší práce způsobují, že to, co děláme a nabízíme našim zákazníkům, je nejen velmi účinné, ale přímo revoluční a úchvatné. Můžeme směle konstatovat, že DÍKY NUTRIVI DNES PŘINÁŠÍME ÚPLNĚ NOVÝ ROZMĚR PODPORY PROCESŮ REGENERACE A LÉČEBNÝCH PROCESŮ v našem organismu.

Novinky

24.09.2014 12:56
video ZDE
24.09.2014 10:50
13 dobrovolnic se zůčastnilo programu "Metamorfózy WellU". Jejich první...
03.02.2014 08:44
  Úloha nutraceutik Nutrivi – WellU, rozhovor s prof. Andrzejem...
03.02.2014 08:41
Moderní civilizace nám přinesla mnoho nových řešení, stejně v oblasti kultury i...
24.01.2014 16:47
Milí přátelé, fotky jsou uložené na "rajčeti" Snad jsem na nikoho...
22.01.2014 10:24
 Chtěl bych se s Vámi podělit o úžasnou atmosféru z GALA víkendu...
02.01.2014 12:38
14.10.2013 09:18
Milí přátelé ...   zařadili jsme do "Skúseností" novou kategorii. Videa...
08.10.2013 00:37
Pan profesor nás během 50 minut provede desetiletým vývojem, aneb ... od...
18.08.2013 20:25
Mudr Karel Erben hostem pořadu DUŠE-K. Biochemické zdraví a nová medicína aneb...
1 | 2 >>